სახელმწიფო მმართველობის მაგისტრი; სპეციალობა: ადგილობრივი თვითმმართველობა
საქართველოს რვა მუნიციპალიტეტის ინსტიტუციონალური საბაზისო შეფასება; მოწვეულიკონსულტანტი; დამკვეთი: PMCG;
ქ. ბათუმის 2018 წლის პროგრამული ბიუჯეტირების კონსულტანტი; დამკვეთი: PMCG / GGI
გენდერული ბიუჯეტირება - ტრენერი დამკვეთი: GIZ, NDI, IRI, GGI
საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტი (GIPA); მოწვეული ლექტორი: ადგილობრივი ეკონომიკური განვითარება;
რეგიონის განვითარების ცენტრი (RDC); პროექტების მენეჯერი
შავი ზღვის საერთაშორისო უნივერსიტეტი მოწვეული ლექტორი; საგანი: ადგილობრივი თვითმმართველობის შესავალი;
ზუგდიდის თემისა და ტყიბულის მუნიციპალიტეტების სოციალური ჩართულობის სტრატეგიის 2017 წლის სამოქმედო გეგმის შემუშავებაში მხარდაჭერა; კონსულტანტი; დამკვეთი: ჩეხური არასამთავრობო ორგანიზაცია „ადამიანი გაჭირვებაში“ (PIN);
ლაგოდეხისა და საგარეჯოს მუნიციპალიტეტების 2017 წლის პრიორიტეტების დოკუმენტის შემუშავების პროცესში მხარდაჭერა - კონსულტანტი; დამკვეთი: GIZ სამხრეთ კავკასიის თვითმმართველობის პროგრამა
კახეთის რეგიონის მუნიციპალიტეტის 2015-2017 წლების სამოქმედო გეგმების შემუშავების პროცესის მხარდაჭერა - კონსულტანტი; დამკვეთი: GIZ სამხრეთ კავკასიის თვითმმართველობის პროგრამა;
კახეთის რეგიონის სტრატეგიის შემუშავების პროცესში მხარდაჭერა - კონსულტანტი და ფასილიტატორი: დამკვეთი: GIZ სამხრეთ კავკასიის თვითმმართველობის პროგრამა;
მოქმედი სამსახური:
საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტი (GIPA); აკადემიური თანამდებობა: ასისტენტი; საგანი: ადგილობრივი ეკონომიკური განვითარება;
ა(ა)იპ „რეგიონის განვითარების ცენტრი“ აღმასრულებელი დირექტორი
• ადილობრივი ბიუჯეტი და მოქალაქეთა ჩართულობა, თანაავტორი; Washington 2017; Ongoing Issues in Georgian Policy and Public Administration;
• „ახალგაზრდებთან მუშაობის პოლიტიკა“; 2016 წელი; გამომცემელი „რეგიონის განვითარების ცენტრი“ NED დაფინანსებით;
• მოქალაქეთა ჩართულობის მექანიზმები მუნიციპალიტეტის პრიორიტეტების დოკუმენტისა და ბიუჯეტის შემუშავების პროცესში; 2016 წელი; „რეგიონის განვითარების ცენტრი“
• მოქალაქეთა ჩართულობის მეთოდოლოგია, 2015 წელი; „რეგიონის განვითარების ცენტრი“;
• ადგილობრივი საჯარო მოხელეთა გადამზადების სისტემის რეფორმა ევროპაში"; 2013 წელი; MSI
• ადგილობრივი თვითმმართველობის კომპეტენციები ევროპაში "; 2012 წ. ფონდი „ღია საზოგადოება საქართველო“ და MSI;
• თელავის მუნიციპალიტეტების 2010, 2011 და 2012 წლების ბიუჯეტების კვლევა; კვლევა ჩატარებულია GIZ-ის დაკვეთით 2012 წელს;

Degree of Master of Public Administration; Specialty - Local Government
Georgian Institute of Public Affairs (GIPA) – Invited lector - Course: of Local Economic Development and Budgeting;
International Black Sea University (IBSU), Invited lector - Course: Principles of local Self-governance;
Consultant - Supported the members of Advisory Committee of Zugdidi and Tkibuli municipalities for creation of Action Plan for Municipal Social Services Development Strategy - invited by The Czech NGO People in Need (PIN);
Consultant – Creation Lagodexi and Sagarejo municipalities 2017 year priority documents; invited by GIZ
Consultant - Supported Municipalities (Lagodekhi, Telavi City, Telavi, Akhmeta, Kvareli, Sagarejo, Gurjaani, Sighnaghi, Dedoplistskaro) of Kakheti Region for creation of action plans for Kakheti Regional Development Strategy of 2014-2021- invited by GIZ Local Governance Programme in South Caucasus;
Consultant and Facilitator - Supported Ministry of Regional Development and Infrastructure in creation of Kakheti Regional Development Sttategy 2014-2021 - invited by GIZ Local Governance Programme in South Caucasus;
Regional Development center, Project Manager;
Job:
Regional Development center, Executive Director;
Georgian Institute of Public Affairs (GIPA) – Academic position - Assistant; Lector of Local Economic Development and Budgeting
• Local budget and Citizen Engagment: Determining Municipal Budgetary Priorities Through Georgian Civic Engagment; Washington 2017; Ongoing Issues in Georgian Policy and Public Administration;
• Youth policy; 2016; Regional Development Center (RDC) financed By NED
• Local Governance and Citizen Engagement - How should be determined the priorities of the municipality; 2016; Regional Development Center (RDC);
• Citizens Engagement Methodology; 2015; Regional Development Center (RDC) and Agora;
• The local civil servants training system reform in Europe – MSA; 2013
• Local Self government competencies in Europe. 2012
• Telavi municipality budget analysis - GIZ - 2012.08-2012-11;
• Advocacy Guidelines - 2012
• Financial and Budgetary Management - Publication: Public Administration in Post-Communist Countries: Former Soviet Union, Central and Eastern Europe and Mongolia. To be published CRC Press (Taylor & Francis Group) as part of Public Administration and Public Policy book series, Editor: Saltanat Liebert Prepared and submitted January 2011 To be published: July 2012;